V75-segrar 2018

1. Olle Rols – Peter Ingves
Jägersro 13 Januari Klass I försök 3
Ägare: Stall Rols AB m fl (Mats Rånlund)
Tränare: Mats Rånlund

2. Augustus F. – Stefan Söderqvist
Jägersro 13 januari Silverdivisionen försök 3
Ägare: Falkbolagen AB
Tränare: Helena Burman

3. Jairo – Joakim Lövgren
Kalmar 27 januari Silverdivisionen försök 5
Ägare: Günter Herz, Tyskland

4. Jairo – Joakim Lövgren
Solvalla 10 februari Silverdivisionen Final
Ägare: Günter Herz, Tyskland

5. Olle Rols – Peter Ingves
Solvalla 10 februari Klass I Final
Ägare: Stall Saxtorps Hästklinik AB (M Rånlund)
Tränare: Mats Rånlund

6. Clemenza Am – Lutfi Kolgjini
Halmstad 3 mars Silverdivisionen försök 3
Ägare: Stall Courant AB, Stockholm

7. Olle Rols – Peter Ingves
Halmstad 10 mars Bronsdivisionen försök 4
Ägare: Stall Saxtorps Hästklinik AB
Tränare: Mats Rånlund

8. Platon Face – Lutfi Kolgjini
Mantorp 24 mars Ultra Stayern
Ägare: Johan Sjöstrand, Tyskland

9. Olle Rols – Peter Ingves
Solvalla 7 april Bronsdivisionen Final
Ägare: Stall Sextorps Hästklinik
Tränare: Mats Rånlund

10. Dontbreakthebankås – Lutfi Kolgjini
Jägersro 14 april Klass II försök 2
Ägare: Highlights AB, Lysekil

11. Rajesh Face – Lutfi Kolgjini
Jägersro 14 april Silverdivisionen försök 2
Ägare: Tn Projekt AB & Falkbolagen AB

12. Early Pactol – Johan Untersteiner
Charlottenlund 13 maj, Klass II försök 7
Ägare: Linné Trav AB, Malmö
Tränare: Tomas Malmqvist

13. Platon Face  – Lutfi Kolgjini
Solvalla 26 maj Harper Hanovers Lopp
Ägare: Knutsson Trotting AB, Göteborg

14. Breidabliks Cognac – Conrad Lugauer
Mantorp 2 juni Klass II försök 2
Ägare: Adamas HB Helsingborg

15. Toddler – Marc Elias
Bjerke 10 juni Silverdivisionen försök 4
Ägare: Jûrgen Ulm m fl
Tränare: Conrad Lugauer

16. Platon Face – Adrian Kolgjini
Kalmar 24 juni Kalmarsundsstayern
Ägare: Stall Courant AB, Stockholm
Tränare: Lutfi Kolgjini

17. Gento – Thomas Uhrberg
Kalmar 24 juni Klass I försök 2
Ägare: Patrick de Haan
Tränare: Huberta A Van Der Mee a

18. Zara Kronos – Joakim Lövgren
30 juni Färjestad E3 Final Ston
Ägare: Falconetti Racing Stable HB m fl

19. Calle Crown – Christoffer Eriksson
5 juli Halmstad Sprintermästaren försök 1
Ägare: Easy KB
Tränare: Tomas Malmqvist

20. Platon Face – Adrian Kolgjini
21 juli Axevalla Axevallalöpning Gulddivisionen
Ägare: Knutsson Trotting AB Göteborg
Tränare: Lutfi Kolgjini

21. Ferrari Sisu – Adrian Kolgjini
22 juli Axevalla Slaget vid Axevalla Hed
Ägare: Jerry Bengtsson AB, Växjö
Tränare: Lutfi Kolgjini

22. Racing Mange – Joakim Lövgren
31 juli V75 Jägersro Prix Argentan
Ägare: Sydbuss AB & YTAAB AB

23. Ferrari River – Conrad Lugauer
31 juli V75 Prix Årjäng
Ägare: Adamas HB, Helsingborg

24. Dornoch Am – Örjan Kihlström
18 augusti Gävle Klass II försök 2
Ägare: Heart Of Oak AB, Skurup
Tränare: Christoffer Eriksson

25. Dolan Spring – Stefan Söderkvist
26 augusti Charlottenlund Dagens Dubbel
Ägare: Mats Andersson, Malmö
Tränare: Helena Burman

26. Dante Boko – Adrian Kolgjini
1 september Birger Bengtssons Minne Gulddivisionen försök 4
Ägare: Stall Be The Best
Tränare: Lutfi Kolgjini

27. Toddler – Marc Elias
1 september Jägersro Bronsdivisionen försök 5
Ägare: Jürgen Ulm m fl
Tränare: Conrad Lugauer

28. Racing Mange – Joakim Lövgren
2 september Jägersro Good As Golds Derbyminne
Ägare: Syd Buss AB & YTAAB AB

29. NoLimitJimMit – Conrad Lugauer
2 september Jägersro extra V75
Ägare: JimMit AB, Stockholm

30. Cobbys Olifant – T homas Uhrberg
27 oktober Jägersro Klass II försök 5
Ägare: Stall Cobby’s

31. Cobbys Olifant – Thomas Uhrberg
24 november Solvalla Klass Ii Final
Ägare: Stall Cobby’s

32. Aquamarin – Thomas Uhrberg
1 december Jägersro Klass II försök 4
Ägare: Viktoria Selitska & Vasily Panchenko
Tränare: Viktoria Selitska

33. Illuminati – Joakim Lövgren
1 december Jägersro Klass i försök 4
Ägare. Tord Olsson, Asmundtorp

34. Partizan Face – Adrian Kolgjini
1 december Jägersro Bronsdivisionen försök 3
Ägare: Doral System AB, Helsingborg

35. Jairo – Joakim Lövgren
1 december Jägersro Meadow Prophets Minne Gulddiv försök 2
Ägare Günter Herz, Tyskland

36. Personal Jesus – Joakim Lövgren
23 december Halmstad Uppesittarkväll
Ägare: Johan Lejon Veberöd
Tränare: Johan Lejon

37. Staro Leonardo – Joakim Lövgren
23 december Halmstad Uppesittarkväll
Ägare: Stall Leonardo KG (Lövgren Joakim)

38. Jairo – Joakim Lövgren
26 december Solvalla Gulddivisionen Final Gert Lindbergs Lopp
Ägare: Günter Herz, Tyskland

39. Olle Rols – Peter Ingves
26 december Solvalla Final Silverdivisionen
Ägare: Stall Saxtorps Hästklinik
Tränare: Mats Rånlund